UAB „Gerovė“ skatina maksimaliai didinti perdirbamo plastiko naudojimą pakuotės gamyboje

Nors visi žino išmetamų plastikinių pakuočių žalą gamtai, šiandieninė visuomenė yra įpratusi prie patogumo ir vis augančio vartojimo. Tačiau džiaugiamės, kad daugėja sąmoningų bendruomenių, kurios supranta, kad socialinė atsakomybė ir rūpinimasis gamta aktualus kiekvienam iš mūsų.

Mūsų didžiausias šių dienų uždavinys – skatinti plastikinių atliekų pridavimą ir maksimaliai didinti antrinės žaliavos panaudojimą, gaminant plastikines pakuotes, kad kuo mažesnė dalis patektų į gamtą ir kuo didesnė grįžtų į gamybos procesus. Antrinių žaliavų panaudojimo didinimas – padeda apsaugoti aplinką ir leidžia neatsisakyti patogumo naudoti plastikines pakuotes.

2013 metais UAB „Gerovė“ siekia dar labiau didinti plastiko perdirbimo gamybinę bazę – netrukus įmonėje pradės veikti dar vienas plastiko perdirbimo įrenginys. Įmonė jau šiuo metu naudoja 80 proc. perdirbto plastiko antrinių žaliavų produktų savo gamybai, o su nauju įrenginiu šį kiekį siekiama dar labiau padidinti. Pagrindinis įmonės tikslas – nuo 2017 metų savo gamybai naudoti 100 proc. perdirbtų antrinių žaliavų.

UAB „Gerovė“ tikslai sutampa su Europos Sąjungos keliamais reikalavimais.

Pagal ES (94/62/EU) nustatyta, jog jau 2008 metais šalyje turėjo būti perdirbama ne mažiau kaip 22,5% plastikinių pakuočių, o kiekviena ES valstybė turėjo išsikelti savo plastiko perdirbimo rodiklius. Jau 2011 metais ES perdirbamo plastiko vidurkis pasiekė 33,6%. Lietuvos rezultatai šiek tiek žemesni - 2012 metais siekė 32%.

Labiausiai ambicingą tikslą ES išsikėlė Didžioji Britanija, kuri 2017 metais planuoja pasiekti 57 % perdirbamo plastiko rodiklį, kas reiškia 5 proc. augimą kasmet. UAB „Gerovė“ išsikelti tikslai yra labai artimi Didžiajai Britanijai pagal augimo tempus, tačiau lenkia šią valstybę pagal galutinį tikslą - 100 proc. savo gamybai naudojamo perdirbto plastiko.

Mes žinome, kad tikėdami ir dėdami dideles pastangas galime pasiekti išsikeltų tikslų ir pakeisti bendrą rinkos situaciją į gerą. Ir be galo džiugina jau matomi mūsų pastangų rezultatai – mūsų klientai vis drąsiau renkasi gaminius iš antrinių žaliavų. 

Visos naujienos