Eglutės plastikinės dalies sutvarkymas – žiedinės ekonomikos pavyzdys

Šiais metais Kauno kalėdinė eglutė bus tvarkoma vadovaujantis naujausiais žiedinės ekonomikos principais, pagal kuriuos visa Europa žengia tik pirmuosius žingsnius, t.y. naudojamam produktui suteikiant ilgaamžiškumą, daugkartinį panaudojimą, tvarumą.

Eglutės gamybai yra panaudota apie 4mln. vienkartinių šiaudelių, kuriuos šventėms pasibaigus, ilgametis projekto partneris UAB „Gerovė“ įsipareigoja perdirbti ir pagaminti iš jų gaminius, kurie bus panaudoti sekančių metų Kalėdinėje eglutėje.

„Jau eilę metų, bendradarbiaudami šiame projekte, siekiame parodyti, jog mokame ir gražiai papuošti savo miestą ir atsakingai daugkartinai panaudoti medžiagas. Plastikinės eglės dalies perdirbimas ir pavertimas miestui naudingais gaminiais išeis į naudą ir gamtai, ir miestui, ir žmogui. Tikimės, jog šis pavyzdys įkvėps ir miestiečius atsakingai naudoti gaminius ir suteikti jiems daugkartinį panaudojimą. Tikroji ekologija prasideda rūšiavimu ir perdirbimu, bei galimybe perdirbtą gaminį panaudoti vėl ir vėl, taip tausojant gamtinius išteklius", - pabrėžė projekto partneris bendrovės „Gerovė" direktorius Jaunius Ramoška.

Kol Europa tik kalba apie savo planus, panaudojant žiedinės ekonomikos principus, Kaunas juos jau taiko ir sėkmingai TVARKOSI. Mūsų miestas taps pirmuoju miestu, kuris sėkmngai įgyvendima žiedinės ekonomikos principus ir savo pavyzdžiu kviečia prie jo jungtis visus Lietuvos gyventojus.

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/kauno-zinios/2-5-mln-kauno-kaledu-egle-puosianciu-plastikiniu-siaudeliu-bus-perdirbti-798-1068522-

https://kaunozinios.lt/miestas/plastikines-kauno-miesto-egles-dalies-sutvarkymas-ziedines-ekonomikos-pavyzdys_113514.html-

Visos naujienos